Chiro-Med Winter Luau 5K

Age Group Results

January 23, 2016


Results by Final Lap Race Management


Men: Top Finishers
Women: Top Finishers 0-99

Top

Female Open Winners

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jacqueline Sommer 1270 32 4 11 6:48.7 6:48/M
Top

Female Master Winners

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Kristie Wells 845 45 4 20 7:29.8 7:29/M
Top

Female 14 & Under

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Natalie Reeder 1277 12 2 26 8:19.2 8:19/M
2 Haley Smith 1147 10 4 27 8:27.9 8:27/M
3 Abigail Smith 1146 8 2 53 13:29.4 13:29/M
Top

Female 25 to 29

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Amy Unzicker 1313 25 4 23 8:00.6 8:00/M
2 Cindy Green 1312 26 2 59 15:15.6 15:15/M
3 Jessica Thomas 916 27 2 62 18:02.3 18:02/M
Top

Female 30 to 34

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Sara Lambries 1105 34 2 18 7:23.1 7:23/M
Top

Female 35 to 39

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Marcia Twillman 1211 39 2 55 14:14.9 14:14/M
Top

Female 40 to 44

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Kristine Miller 874 43 4 22 7:54.5 7:54/M
2 Leigh Smith 1366 40 4 24 8:03.7 8:03/M
3 Janice Harrison 889 40 4 33 9:06.7 9:06/M
4 Holly Smith 1145 40 2 39 10:21.2 10:21/M
5 Jennifer Sapa 868 40 4 40 10:26.7 10:26/M
6 Christina Sullivan 982 44 4 45 11:11.5 11:11/M
Top

Female 45 to 49

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Angie Jetton 1193 47 4 28 8:29.3 8:29/M
2 Pearl Gipson 1165 48 4 31 8:43.9 8:43/M
3 Juliet Pereyra 1316 49 2 52 13:18.5 13:18/M
Top

Female 50 to 54

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Angie Owens 957 51 4 30 8:40.3 8:40/M
2 Patty Shaw 1279 51 2 35 9:34.4 9:34/M
3 Penny Horcher 1057 54 4 44 11:07.7 11:07/M
4 Cindy Mueth 1209 50 2 56 14:18.1 14:18/M
5 Brenda Fedak 1231 53 2 61 16:33.0 16:33/M
Top

Female 55 to 59

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Teresa Rutz 910 55 4 47 11:44.5 11:44/M
Top

Female 60 to 64

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Susan Hursey 1250 62 4 46 11:13.0 11:13/M
2 Joyce McNabb 1288 62 2 54 13:32.2 13:32/M
3 Patti Brogan 983 61 4 57 14:31.3 14:31/M
Top

Female 65 to 69

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Donna Carter 1367 67 2 48 12:43.4 12:43/M
2 Laurie Borysewicz 1129 66 2 50 12:50.0 12:50/M
Top

Female 70 and over

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Catalina Perez 1317 73 2 65 21:38.0 21:38/M
Top

Male Open Winners

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Darren Hooks 1391 26 2 1 5:22.1 5:22/M
Top

Male Master Winners

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Tom Reay 848 49 4 10 6:42.7 6:42/M
Top

Male 14 & Under

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Dylan Morber 981 11 2 51 13:10.6 13:10/M
2 Carson Allen 1212 7 2 58 14:37.6 14:37/M
Top

Male 15 to 19

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Brian Gichuru 1304 17 4 3 5:33.1 5:33/M
2 Jontel Pereyra 1315 17 4 9 6:42.0 6:42/M
3 Kaleb Dabbs 917 15 2 63 19:41.0 19:41/M
Top

Male 20 to 24

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Zach Niebruegge 1190 23 2 14 7:04.2 7:04/M
Top

Male 25 to 29

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Caleb Brackett 1458 27 2 2 5:26.9 5:26/M
2 Jon Yoch 1079 27 4 4 5:35.9 5:35/M
3 Brandon Winkelmann 1218 26 4 6 6:12.6 6:12/M
Top

Male 30 to 34

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Cj Rogers 1153 34 4 8 6:31.7 6:31/M
Top

Male 35 to 39

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Scott Wierzycki 1019 36 4 5 5:52.2 5:52/M
2 Michael Braun 989 35 4 7 6:24.2 6:24/M
3 Luke Phillips 1449 38 2 25 8:12.4 8:12/M
4 James Thomas 918 36 2 64 19:43.1 19:43/M
Top

Male 40 to 44

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Ken Kreidell 1320 40 4 38 10:11.2 10:11/M
Top

Male 45 to 49

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Fred Rice 1096 49 4 12 6:51.2 6:51/M
2 Christopher Shriver 1041 48 4 13 6:57.5 6:57/M
3 Scott Roberts 1075 46 4 34 9:16.3 9:16/M
4 Seth Burgett 1455 46 2 37 9:49.9 9:49/M
5 Kevin Belcher 1172 48 2 49 12:47.1 12:47/M
Top

Male 50 to 54

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Keith Burton 1030 50 4 16 7:19.3 7:19/M
2 Anthony Nicholson 844 51 4 17 7:19.7 7:19/M
3 Joe Pereyra 1314 54 4 21 7:30.3 7:30/M
4 Randy Rieke 949 52 4 29 8:40.0 8:40/M
5 Kevin Horcher 1056 53 4 41 10:43.0 10:43/M
Top

Male 55 to 59

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Mark Kettler 1448 59 2 15 7:08.8 7:08/M
2 Fotios Sakadaris 1444 56 2 19 7:28.5 7:28/M
3 Kevin Childers 881 58 4 36 9:38.0 9:38/M
4 Scott Taylor 1311 56 2 60 16:21.2 16:21/M
Top

Male 65 to 69

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Russell Burnett 1000 69 4 32 9:02.1 9:02/M
2 Mike Borysewicz 1128 65 4 43 10:55.3 10:55/M
Top

Male 70 and over

Place Name Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Thomas Hesdra 1048 71 4 42 10:50.8 10:50/M